VI. Hal-és Vadétel főző verseny – Csapathorgászverseny 2015

Tisztelt Tagságunk!

Egy profi forgatókönyvíró sem tudta volna kellemesebb hangulatúra tervezni a vasárnapi napot, amikor egyesületünk megrendezte a Tószegi Nyáresték keretében a már hagyományosnak mondható Hal-és Vadétel főző-, illetve a Csapathorgász versenyét. Az időjárás reggel még riogatta a versenyzőket, de utána győzőtt a túlerő és elvonultak az esőfelhők.

Ahogyan azt a rendezvény elnevezése is mutatja, ezúttal is két kategóriában várta az Egyesület Elnöksége az érdeklődőket, szórakozni vágyókat. 18 pecás és 8 főző csapat nevezett és jelent meg a reggeli sorsoláson és eligazításon, ahol a pecások 4 fős csapatokba szerveződve profi versenyszabályok szerint szektorokra osztottan mérték össze tudásukat. A főzés megszállottjai pedig hal- és vadételekkel készültek elkápráztatni a zsűri tagjait.

Már a reggeli gyülekező is mozgalmasan telt, melynek során szépen sorban kerültek elő a jobbnál jobb pálinkák.

A rajtot követően pedig mindkét fronton jó hangulatban zajlott a délelőtt, míg a pecásoknál egy – egy szép halat sikerült megszákolni, a főzős szekció lázasan készült meggyőzni a zsűritagokat felkészültségükről.

A déli harangszót követően mindkét verseny nevezői nagy figyelemmel várták mi lesz a végeredmény, a horgászok a szektorok összesítésén tanakodtak a főzőverseny résztvevői pedig azt fürkészték vajon hogy ízlik az étel a zsűrinek.

Készült itt minden -a hagyományostól a különlegesig-, az érdeklődők igazi illatkavalkáddal találkozhattak a tóparton.

A beszámolóm elején kellemes hangulatról írtam és ez így is volt.
Ezúton is köszönjük Kristófnak a közreműködést és így nálunk újra a jó ebédhez (Robi hibátlan halászlevéhez) szólt a nóta. :)

Zárásként nézzük meg ki örülhetett a végén a legjobban, következzen a versenyek jegyzőkönyve

Horgászverseny végeredmény:

I.   Pelikán: Barta László,Rimóczi Sándor,Fenyvesi László,Gulyás Norbert 14 pont
II.  Fishhunter: Villám István,Kassai Adrián,Tóth Gyula,Nagy Zoltán 16 pont
III. Kalózok: Sárándi Zoltán,Eszes András,Balog Tamás,Farkas György 24 pont
IV. Joker: Bóka Kálmán,Tóth Gyula,Csordás Zoltán,Szabó Zsolt 26 pont
V. Bódi Csapat: Bódi Ferenc,Sallay Gyula,Bódi Zoltán,Szabó József 28 pont
V. Csák Team: Bugyik Pál,Csák Imre,Erdős József,Simon Attila 28 pont
VI. Stüszi Horgászok: Szedlák Tibor,ifj.Szedlák Tibor,Telepóczki Viktor,Kapusi Gábor 29 pont

Főzőverseny:

I. Vezseny: Harcsasteak juhtúrós puliszkagombóccal
II. KG Csapat: Halászlé
III. Fishhunter: Harcsapaprikás galuskával

Különdíjasok:
Tóth Géza: Vaddisznó pörkölt
Húsimádók: Káposztás bab
Sárai Róbert: Füstölt hal

Ezúton is köszönjük a segítséget és közreműködést a zsűritagoknak és mindenkinek aki hozzájárult a sikeres rendezvényünkhöz!

Elnökség

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Email cím (nem tesszük közzé) A kötelezően kitöltendő mezőket * karakterrel jelöljük

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>